Ewa Brok Etykieta Biznesowa

Twoje miejsce pracy – Twoja wizytówka

Jak się urządzić w biurze, tak by dobrze ono służyło naszemu wizerunkowi?

Większość z nas chce uczynić z miejsca pracy własną prywatną strefę komfortu. Na biurku stawiamy zdjęcia bliskich, na parapecie ulubionego kwiatka, a na ścianie wieszamy inspirujący nas obraz lub pobudzający wyobraźnię kalendarz. ? Czy prywatność w miejscu pracy jest mile? A może to wręcz konieczne, bo stanowi o komforcie naszej pracy? - na te pytania odpowiada Ewa Brok w najnowszych felietonie dot. etykiety biznesowej.

Każdy z nas, niezależnie od tego czym się zajmuje, lubi się czuć w swojej pracy komfortowo. Chcemy możliwie najbardziej uprzyjemnić sobie pobyt w miejscu pracy. Nasze biurka dekorujemy zdjęciami naszych bliskich, zabieramy do pracy swój ulubiony kubek lub ustawiamy na pulpicie komputera zdjęcie wymarzonego miejsca, do którego od lat chcemy pojechać.

Potrzeba zaznaczania i nadawania wyjątkowości swojemu terytorium jest dość często spotykana. W końcu każdy z nas jest inny i każdy wyjątkowy! Dla jednej osoby elementem, który nada atrakcyjności i przyjemnego klimatu w biurze jest plakat stworzony przez ulubionego grafika, ktoś inny postawi na parapecie w swoim biurze ulubiony kwiatek, a kiedy wejdziemy do zakładu wulkanizacyjnego, nie zdziwi nas wiszący na ścianie kalendarz z miss mokrego podkoszulka, prawda?

Szczęście w pracy Polaków

W opublikowanym dwa lata temu przez Jobhouse raporcie pt. "Szczęście w pracy Polaków", znajdziemy informację, że 31% pracowników uważa "komfortowe warunki pracy w biurze" za jedną z przesłanek, by polecić swoją firmę innym osobom. Popularne kilka lat temu przestrzenie typu "open space" powoli odchodzą do lamusa przez brak prywatności, niemożność skupienia uwagi czy nadmiernym hałasie, którego trudno jest uniknąć, co staje się szczególnie uciążliwe podczas rozmów telefonicznych.

Niezależnie od tego w jakiej branży pracujemy i jakie stanowisko zajmujemy, obowiązują nas często niepisane zasady dotyczące nie tylko zachowania, ale i miejsca pracy. Szczególnie, jeśli dzielimy biuro z innymi osobami. Pamiętajmy więc aby mieć na uwadze naszych współpracowników. Zrezygnujmy z mocno pachnących kwiatów lub co najmniej upewnijmy się, że nikt z osób pracujących razem z nami nie będzie miał nic przeciwko temu.

Jak urządzić biuro?

Dekorując swoje biuro pamiętajmy o kilku ważnych elementach, które będą miały duży wpływ na naszą jakość pracy. Warto jest zwrócić uwagę chociażby na:

  • odpowiednie oświetlenie, rośliny, dywany, dzieła sztuki, odpowiednią kolorystykę
  • porządek w szerokim tego słowa znaczeniu: od dokumentów na biurku, zdjęcia, kubki po miejsce na powieszenie odzieży wierzchniej.

Twoje miejsce pracy odzwierciedla Ciebie

Na efekt pierwszego wrażenia ma wpływ nie tylko uściśnięcie dłoni i spojrzenie w oczy, ale również otoczenie - spójne z charakterem firmy i naszego stanowiska. Przedsiębiorstwa z przemyślanymi i zadbanymi miejscami pracy, postrzegane są jako bardziej skuteczne i profesjonalne, co wpływa na budowanie zaufania klienta. Twoje miejsce pracy, tak jak Twój dom, odzwierciedla Ciebie samego i Twoją firmę.

Udostępnij znajomym!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Ewa Brok - etykieta biznesowa

Ewa Brok

Trener etykiety biznesowej, profesjonalnego wizerunku i autoprezentacji z 17-letnim doświadczeniem zawodowym.

Rozwija sztukę dyplomacji i komunikacji interpersonalnej. Wspiera managerów oraz przedsiębiorców w zwiększaniu zawodowej skuteczności poprzez budowanie tzw. marki osobistej. Uczę m.in. komunikacji niewerbalnej-przez wygląd, zachowanie i mowę ciała.

Inne felietony

Bądź na bieżąco!

Na moim osobistym profilu LinkedIn znajdziesz zawsze najświeższe informacje, w tym zapowiedzi szkoleń, nagrania video i krótkie felietony.

Zapraszam serdecznie!